31 Mayıs 2010 Pazartesi

Teröristbaşı Geri Plana Çekildiğini Açıkladı, 6 Şehit

Share Tarih: 30.05.2010
http://haber.mynet.com

Açılım sürecinde adı sıkça gündeme gelen bölücübaşı Öcalan muhatap bulamadığı için kendini geri plana çektiğini açıkladı..


İmralı Cezaevi'de ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken bölücübaşı Abdullah Öcalan, muhatap bulamadığı için 31 Mayıs itibarıyla çekildiğini belirterek, Kürtlerin referandumda oy kullanmaması istedi ve "Kürtler demokratik özerklik ilan edip bunu oylayabilir" dedi.


Terörist başı Öcalan'ın avukatları ile yaptığı görüşmeye ilişkin notlar , PKK'ya yakınlığı ile bilinen bir internet sitesinde yayınlandı. Öcalan, muhatap bulamadığı için 31 Mayıs'tan itibaren çekildiğini söyleyerek, şartların değişmesi ve ortaya bir muhatap çıkması durumunda, yeniden görüşmeye hazır olduğunu da belirtti.

Kürtlerin anayasa referandumunda oy kullanmamasını isteyen Öcalan, BDP ve Kürtlerin alternatif yaratarak, kendi anayasalarını, demokratik özerkliklerini ilan edip bunu referanduma götürebileceklerini kaydetti.


Bundan sonra sorumluluğun KCK’de olduğunu belirten Öcalan, “Bir kez daha söylüyorum. Karşımda muhatap olmadığından dolayı bu süreci daha fazla devam ettirmemin ne anlamı ne faydası ne de şartları vardır. Bir muhatap bulamadığımdan Benim sağlığım ve şartlarım da ortada. Bu şekilde sürecin ne Kürtlere ne KCK’ye ne de devlete bir faydası vardır. Bundan sonra sorumluluk KCK’dedir, hatta BDP’de ve devlettedir. Sonuçta ben burada yönetemem. Ne yapacaklarına kendileri karar verecekler." diye konuştu..


Tarih: 31.05.2010
www.cnnturk.com

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Deniz Üs Komutanlığı'na bağlı İkmal Birliği'ne teröristlerce önce roketatarlı, ardından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. 6 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı.

Saldırının, nöbet değişimi sırasında meydana geldiği bildirildi.


Saldırıda ağır yaralanan 3 asker, Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Hastanesine (GATA) sevk edildi. Şehit olan 6 askerin cenazesi de İskenderun Askeri Hastanesine kaldırıldı.

İlçe girişindeki Modernevler Mahallesi'nde bulunan Deniz İkmal Destek Komutanlığına saat 00.40 sıralarında teröristler tarafından roketatarlarla yapılan saldırıda şehit olan askerlerin cenazesi, İskenderun Devlet Hastanesinden alınarak, Askeri Hastane Morguna götürüldü.
*

Şehit babası "Vatan sağolsun" diyor, açılım lafını ortaya atan, imralıdaki katille bu milleti muhattap eden, hiç bir konuda başarı sağlayamamış başbakan ne diyecek? "Askerlik yan gelip yatma yeri değil"mi? "Kaderlerinde var?" mı? Sen ve senin gibiler bu milletin başında oldukça ölümler hepimizin kaderinde var zaten.

0 Yorum Yaz:

Yorum Gönder